sobota 11. srpna 2018

Moje zkušenost s prodlužováním řas

zdravím všechny pravidelně i náhodně příchozí,

musím vás upozornit, že tento článek má asi tak 4 roky zpoždění. Na řasy jsem totiž začala chodit někdy na konci srpna 2014 a chodila jsem do jara 2015. Celkem asi 7 - 8 měsíců. Vlastně ani nevím, jestli je tato procedura ještě in a žádaná a jestli má článek smysl, ale i tam vám sem svoje zkušenosti napíšu, protože nemám co dělat, jak jinak, žejo, matka na mateřský...znáte to. Třeba to nějaká jiná matka využije :D
 
Mít hned po ránu upravené řasy mě lákalo už hodně dlouho a protože jsem pravidelně docházela na úpravu obočí ke slečně, která primárně dělala právě řasy a vídala jsem často při odchodu její klientky, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Pěkně před dovolenou, abych měla u moře o starost míň. Jako je mi jasné, že u moře si má člověk užívat a nestarat se o řasy a líčení atd, ale já se prostě nemám bez namalovaných řas ráda. Připadám si taková vyblitá, nemocně vyhlížející, však vy, co mě sledujete na IG, vidíte často ve stories sami ten obrovský rozdíl, co řasy s obličejem udělají.
 
Vystrašena vzhledem známé, která si nechala udělat řasy délky 14mm, které byly do očí bijící i z 6ti metrů, jsem se rozhodla začít s co nejpřirozenější délkou. Slečna mi doporučila kombinaci 10mm do vnitřní části víčka a 11mm do vnějšího koutku a to řasy typu C. (Musím se omluvit, neznám přesnou terminologii, berte to s rezervou.) Vlastně jsem u této kombinace zůstala po celou dobu, neměla jsem potřebu mít ty řasy výraznější a delší. Ačkoli jsem se zpočátku opravdu bála, byla jsem hned s první aplikací moc spokojená a byla jsem vlastně vždycky. Řasy vypadaly maximálně přirozeně. Tím, že jsem vždy nosila řasenku a kolegové a i širší okolí mě znalo jen nalíčenou, nenašel se nikdo, kdo by si všiml změny, alespoň to nikdo neřekl. Naopak byli lidé překvapení, když jsem se "prořekla", že už pár měsíců chodím na řasy. To bylo přesně to, čeho jsem chtěla docílit, vypadat namalovaná, nebýt  však extra výrazná. Na doplnění jsem chodívala jednou za 3 týdny, mezitím mi nikdy řasy nevypelichaly do té míry, abych vypadala neupraveně. Poležela jsem si u slečny v salonu kolem 40ti minut, pod oči jsem mezitím dostala vyživující masku/polštářek, takže jsem měla postaráno i o oční okolí... Celé to stálo, pokud si dobře pamatuji, asi 350Kč, což byla fajn cena. Myslím, že pokud si někdo potrpí na opravdu drahé řasenky, tak aplikací umělých řas může i ušetřit.
Vstát ráno a mít hotové řasy bylo opravdu úplně top!! Jsem vlastně vstala bez takového toho  - neznám tě, ale umyju tě! Hned jsem si byla podobná. Necítila jsem potřebu se nijak víc líčit, stačilo jen schovat pupínky a byla jsem spokojená. Maximálně jsem nosila dolní barevnou linku, horní jsem se trochu bála, abych řasy odličováním neničila. Byl to pro mě maximální komfort!
 
Po asi půl roce se mi stalo, že jsem potřebovala kvůli služební cestě do ciziny rychle doplnit řasy a musela jsem využít služeb jiného salonu. Paní dělala řasy nějakou jinou technikou, už si to moc nepamatuju, cosi jako objemové 3D řasy?? Nelepila řasy 1 na 1, ale takový trsíček 3řas na 1 vaši. Musím říct, že mi to řasy hodně zatížilo a poklesávaly mi - padaly mi před oko, vadily mi ve výhledu, bylo to nepříjemné a neměla jsem z toho dobrý pocit. Začaly mi navíc okamžitě hodně padat moje řasy a brzy jsem vypadala hrozně. Rozhodla jsem se řasy sundat, abych viděla v jakém stavu je vlastně mám. Bylo mi řečeno, že sundání není problém, že lepidlo se rozpouští olejovými přípravky, že stačí dát tampónek s olejovým odličovačem na oko a chvíli mnout a řasy jednoduše stáhnu - HO*NO!!!
Řasy jsem odličovala, umývala, mazala olejem xkrát denně a nepustila se ani jedna. Jediné co, tak vypadávaly moje řasy i s nalepeným trsem. Po několika dnech, kdy jsem nebyla schopna ty řasy sundat a v žádném salónu mi nebyli schopni nabídnout termín na odborné sundání, jsem musela využít služeb místních učnic v učilišti. Byl to boj, to vám řeknu a výsledek nestál za mnoho! Ono, když se přes půl roku nevidíte odlíčená, je to pak šok, navíc, když vaše řasy se mezitím výrazně zkrátily a ta hustota též nebyla, co dřív... Navíc mi bylo doporučeno řasy alespoň 2 nebo 3 týdny ani nebarvit, že prý nejsou v dobrém stavu a mohla bych si je poničit úplně.
 
Tím tedy skončila éra prodlužovaných řas. Moje řasy se po pár měsících dostaly zase do kondice, pomocí Realash séra byly nakonec ještě výraznější, než ty prodlužované. Teď s odstupem času musím říct, že kdybych měla ten prostor, hlídání atd, asi bych na řasy zase chvíli chodila, ale hodně bych si rozmyslela kam!!!
 
"Moje" slečna (Renata Weberová - IG, FB) byla a je stále velice šikovná, navíc dělá i mikroblending obočí a opravdu se mi její práce líbí, takže u ní bych se nebála v řasách pokračovat, ale asi bych dělala raději po půl roce pauzy.
 
Moje maminka chodila na řasy také, vydržela to asi 2 roky, pak se jí začala dělat kolem jednoho oka svědivá vyrážka a zmizela teprve, až na řasy přestala chodit. Patrně to byla nějaké alergie na lepidlo... Jinak byla s řasami také maximálně spokojená. Protože má od přírody krátké a rovné řasy, nechávala si dělat kombinaci délky 9 a 10mm a vypadala vždy skvěle!!
 
Dohledala jsem pár fotek, na kterých jsou řasy docela pěkně vidět. Zajímalo by mě, jestli byste poznaly/i, že se jedná o prodlužované řasy.
 
 
 
 

 
 

To jsem byla ještě mládě, což :)

Mějte se krásně a brzy snad zase ahoj!

Meduňka

2 komentáře:

  1. Nepoznala bych, že jsou řasy umělé. Opravdu krásné!

    OdpovědětVymazat
  2. Zrovna jsem přemýšlela o řasách, ale mám hodně citlivé oči tak se bojím alergické reakce. Přijde mi, že po dětech mi vypelichaly vlasy i řasy...

    OdpovědětVymazat

děkuji za vaše milé komentáře, vzkazy a náměty