čtvrtek 18. července 2013

můj nový frapovač

pěkný den všem,

dneska bych vám ráda představila svůj nový objev - frapovač. Mé srdce po něm prahlo a tak jsem si ho pořídila k narozeninám - takový dar sama sobě :) .... no a teď vám ho chci ukázat.Video jsem točila na 4x - poprvé mi přišla mamka ukázat jak jí sluší nové tričko, mezitím mi zteplalo mléko, takže druhý pokus se rovněž nevydařil, pak jsem strčila mléko do mrazáku, abych mohla video rychle přetočit...no a z toho mléka byla mléčná tříšť...takže to zase nemělo patřičnou teplotu a pěna tudíž neměla správnou hustotu a konzistenci. Tak jsem z lednice vzala jiné mléko a šlo to jak po másle :)
 
A protože teď nemám patřičný program na střih a popravdě jsem i líná ho stahovat a nějak se s tím babrat,  tak vám sem vložím první a poslední video :) To mezitím snad raději ani ne :D
 
 
 
 
 
 
Ještě několik poznámek k videím - ty fleky na frapovači není špína, ale fleky od kapek vody, nemusíte šlehat tak dlouho, bylo to husté již po chvíli, ale po těch peripetiích jsem chtěla mít prostě jistotu :), huhlám, protože mi došly kapky do nosu.

Tak to by bylo pro dnešek všechno, doufám, že jsem vás třeba inspirovala a dáte mi vědět, jestli vás moje video inspirovalo ....

Mějte se krásně! Meduňka
 

12 komentářů:

 1. Panebože, proč mi to děláš takhle večer? :D Jakmile jsem viděla ten obrázek, tak jsem hned přestala vnímat text :D
  Jinak už delší dobu přemýšlím nad tím, že si ho pořídím :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Frappé si v létě dělám každý den, ale dělám ho tradičně v nerez šejkru a pěnu to udělá neskutečnou i z polotučného mléka :). Frapovače mi připadají spíš jako reklamní tah, ale vypadá to hezky :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kdybych nepoznala ten rozdíl v kavárně, tak bych o něm neuvažovala, ani jsem nevěděla, že to existuje, ale jsem nadmíru spokojená s výsledky

   Vymazat
 3. Ó! (Má cenu vůbec něco dodávat??? Takhle večer?)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přiznávám, byl to blbej nápad, měla jsem počkat do rána.

   Vymazat
 4. Mňam!!! A proto jsi nás nepozvala dál ;-) Musela bys nám ho udělat a pak už bychom nikdy neodjeli a byli bychom u vás napořád :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Konečně jsem si to mohla pustit a to jsem neměla dělat, teď tu slintám a chci!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, mohla bych se zeptat, co je to konkrétně za typ frapovače?
  A mohla bys prosím udělat ještě jedno video, kde bude přesně vidět, že tam dáváš mlíko a množství? Víš, u toho druhého videa nejde vůbec rozeznat, co tam je. Nechce se mi veřit, že trocha mlíka udělá tolik pěny. Vypadá to spíš na vaječný bílek...ale zkušenost s tím nemám,pravda.
  Moc děkuji. Ale jinak se mi blog moc líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. ahoj, frapovač jsem kupovala zde:
   http://www.frapovace.cz/
   mají jich tam několik druhů, ale myslím, že se víceméně liší jen designem. Pokud tedy nepočítám ten xkrát dražší.
   Přiznám se, že točit další video, aby mi uvěřila se mi nechce, protože prostě je pravda, že je to mléko, já bych kafe s vaječným bílkem nepila :D Mléka je tam 150ml, pokud dáš víc, tak se to našlehá tak, že ti to vyteče ven nebo to prostě nedošleháš.
   Z tech 150ml mám pěny tak na 2 kafe a maličko zbyde na smlsnutí lžičkou.
   pěna je našlehaná tak dobře právě díky hladkému tvaru toho "míchače"

   Vymazat
 7. škoda, že videa nevidím a typ frapovače taky ne, moc po něm toužím a nevím, který stojí za to.

  OdpovědětVymazat

děkuji za vaše milé komentáře, vzkazy a náměty