pátek 11. ledna 2019

ultrazvuková špachtle očima laika

zdravím vás,

tímto článkem si asi zase nadělám do vlastního a naštvu všechny lidi, kteří rozumí perfektně fungování pleti a různým těm procesům, co se v ní dějí a atd. Ale nemůžu jinak. Je to pár dní, co se na mě obrátila jedno moje sledující na Instagramu kvůli ultrazvukové špachtli. Že prý byla u kosmetičky na této proceduře a stálo to 600Kč, přičemž samotnou špachtli kosmetička použila tak cca 1 minutu, možná 2, ale rozhodně ne déle a paní se cítí podvedená, neboť po proceduře odcházela s tolika černými tečkami, s kolika na ni přišla. No teď trochu přeháním, ale prostě, že černé tečky si na jejím obličeji dál žijí svým životem a paní je o 600Kč lehčí. No a přiznejme si to, na rodičáku vás 600 korun vyhozených z okna sakra mrzí!! Paní chtěla vědět, jakou zkušenost mám se špachtlí já, neb jednu vlastním a vice či méně pravidelně ji používám už někdy od jara/léta. 

No a tak jsem se rozhodla napsat tento článek, aby prostě bylo jasno. Aby všichni věděli, jak to vidí obyčejná uživatelka, žena z lidu :), která si přístroj koupila za svoje vlastní peníze a nemá lautr žádný důvod to nějak přikrášlovat. 

Upozorňuji, že jsem kvůli tomu článku nedělala žádný průzkum, nestudovala jsem podrobně ani přístroje na trhu, ani nic podobného. Napíšu vám víceméně spíš jen moje postřehy a pocity z používání. 

Osobně bych řekla, že nejvíc matoucí na celé špachtli jsou řeči o tom, jak to čistí do hloubky a vyčistí to víc, než manuální čistění a POZOR navíc bez podráždění!! Ono to vyvolává dojem toho, že jdete na špachtli a odcházíte s fakt čistou pletí, žádný černý tečky, žádný ucpaný póry, žádná nutnost napářky ani mokrých ručníků na pleti, žádné zarudnutí po proceduře. A to bych tak nějak řekla, že právě není úplně pravda. 

Na špachtli u kosmetičky jsem byla jednou. Lépe řečeno, byla jsem na klasické kosmetice a v rámci ní použila kosmetička i ultrazvukovou špachtli. Použila ji však až po manuálním vyčistění pleti. Nejprve klasicky teplem nechala otevřít póry, provedla obyčejné ruční čistění komedonů a na závěr pleť několikrát zlehka přejela špachtlí. Už z toho  se dá usuzovat, že špachtle prostě není rovnocenná alternativa "nípání" pleti. I já ze svého vlastního používání potvrzuji, že takové ty uzavřené póry, krupičku plnou mazu, to prostě nedostane z pleti pryč. Upozorňuji, že je možné, že mám špatnou techniku čištění, nikdo mě to neučil, návod veškerý téměř žádný... Ještě jednou tedy opakuji, celý článek píši z pozice obyčejné hloupé ženské, která si koupila přístroj, jehož fungování je prakticky nad její chápání... a píše vám jen, jaké to má na ni výsledky. 

Když špachtli použiju tak:
  • mám vyčištěný nos (i další partie, ale na nose je to nejvíc patrné) od nánosů mazu (což ale neznamená, že když bych vyloženě silou zatlačila, nic dalšího bych z pórů nedostala - dostala!) Prostě ty póry, které byly na první pohled plné, jsou mnohem čištší, pleť je hladší
  • obličej mám lehce zarudlý, prokrvený, ale do cca 15min to ustupuje
  • někdy se mi do druhého dne vyrazí pupínky z takových mých dobře známých opakujících se ložisek. Je to jako by ten ultrazvuk aktivoval nějak zánětlivý proces v pleti, ale zase mám pocit, že se to rychle odhojí. 
  • při pravidelném používání 2x týdně mám pocit, že se mi póry méně zanášejí, že jsou čistší a dělají se mi míň pupínky, že je i reliéf pleti takový hladší, že pleť vypadá celkově zdravěji a mlaději???, zářivěji???
Mám ovšem při každém čistění zapnuté na špachtli zároveň i červené světlo, které jak známo se hodí na problematickou pleť a podporuje hojení a zpomaluje zánětlivé procesy. Nejsem tedy schopna říct, nakolik jsou mnou pociťované výsledky důsledkem ultrazvuku a nakolik červeného světla a následných kosmetických přípravků  - po špachtli totiž vždy dávám ještě čistící masku a dále něco hodně hydratačního, pak olej a nebo nějaký cica krém. 

Už to,  že se "můj přístroj" jmenuje Magic Scrub, bych řekla, že odkazuje na to, že to bude spíš šetrná alternativa peelingu, která bude mít ještě nějaké další benefity, které vám se napíšu.

Ultrazvukové vlny mají zvyšovat prokrvení pokožky a aktivovat syntézu kolagenu a elastinu. Dále by měly urychlit proces regenerace a zpomalit stárnutí (neptejte se mě jak to má fungovat, já to fakt nevím)

ION+ slouží k hloubkovému čistění a odstraněná odumřelých buněk

ION-  slouží k zapracování dermatologických přípravků hlouběji do pleti, zvyšuje účinky a vstřebávání koncentrátů, sér a krémů. Účinné látky by se tak měly dostat hlouběji do pleti (tuto funkci já prozatím nevyužívám, špachtli rychle schovávám a používám tak, aby si jí nevšimlo kluk :D )

Abych to shrnula - dle mého tahle věcička určitě něco dělá, ale spíš při pravidelném používání. Nečekala bych od ní zázračné odstranění černých teček na počkání, nečekala bych, že ucítíte na pleti nějaké změny, pokud na tuto proceduru půjdete 1x měsíčně ke kosmetičce místo manuálního čistění. Toho, že jsem si špachtli koupila, nelituji, řekla bych, že výsledky to má, i když asi jiné, než jsem čekala nebo chtěla. Celkově však z mé strany spokojenost. Když vysadím a nějakou dobu nepoužívám, vždycky vidím sešup celkového dojmu z pleti. 


Ještě bych ráda napsala, že jsem narazila i na názor, že tyto levné špachtle na akumulátor, nemají sílu na to, aby pořádně čistily a že musí člověk jít někam, kde je ta špachtle za xy tisíc a zapojená v elektrice. Neumím to posoudit, když jsem byla na kosmetice, tak paní měla taky takovou menší bezdrátovou.... a neumím posoudit jak by se ten ultrazvuk lišil, na to jsem fakt moc blbá na fyziku. Četla jsem to samozřejmě na stránkách nějakého drahého kosmetického studia, které bylo vybaveno hightech přístroji ... ale uvádím to sem, protože to prostě může být důležitá informace. 

Já vlastním špachtli od společnosti Etani. ZDE

Tak to by bylo pro dnešní den všechno, pokud  s tímto přístrojem máte zkušenosti, budu ráda, když se v komentářích podělíte, aby tu bylo co nejvíc názorů a informací.

Jinak vám přeji krásný víkend.  Meduňka

Žádné komentáře:

Okomentovat

děkuji za vaše milé komentáře, vzkazy a náměty